Dette indlæg indeholder affiliatelinks. Hvis du køber via et af vores links, modtager vi en kommission — uden ekstraomkostninger for dig. Det påvirker ikke vores anbefalinger.

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort

Forhandler: Apuls.dk Mærke: Reebok
11.999 kr 12.999 kr SPAR 1.000 kr
Gratis fragt
På lager: Nej
Gå til forhandler →

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort er et avanceret løbebånd designet til hjemmebrug, der tilbyder en bred vifte af funktioner, som kan være nyttige for både begyndere og erfarne løbere. Med Air Motion Technology fokuserer det på at reducere belastningen på leddene, hvilket kan hjælpe med at minimere risikoen for skader.

Dette løbebånd er udstyret med en kraftig motor, der kan nå hastigheder op til 20 km/t, og tilbyder 15 stigningsintervaller, hvilket gør det egnet til både bakkeløb og intens intervaltræning. Med en maksimal brugervægt på 120 kg og en stor løbeflade, kan det imødekomme forskellige træningsbehov.

Er Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort et godt valg?

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort passer bedst til dig, der ønsker en alsidig træningsoplevelse hjemme. Produktet er især relevant, hvis du lægger vægt på skånsom stødabsorbering, forskellige træningsprogrammer og muligheden for at følge din træning via en app.

Hvem får mest ud af Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort?

Dette løbebånd er ideelt for brugere, der ønsker at forbedre deres kondition uden at belaste deres led unødigt. Med Air Motion Technology er det velegnet til dem, der søger en blidere træningsoplevelse. Det kan også være relevant for personer, der ønsker at kunne justere deres træning med forskellige hastigheder og stigningsniveauer.

  • Dig der ønsker skånsom træning for led
  • Dig der lægger vægt på fleksibilitet i træningsprogrammer
  • Dig der har brug for nem app-integration til træningsovervågning

Hvad skal du være opmærksom på før køb?

Inden du vælger Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort, bør du overveje, om maksimal brugervægt og dimensioner passer til dine behov. Hvis du har brug for specifikke sikkerhedsfunktioner eller yderligere teknologiske integrationer, bør du tjekke, om disse er tilgængelige eller oplyst.

  • Hvis du har brug for specifikke sikkerhedsfunktioner, som ikke fremgår af produktinformationen
  • Hvis du vil sammenligne en præcis vægtkapacitet, og den ikke er oplyst
  • Hvis du har et behov for avanceret teknologisk integration, der ikke fremgår tydeligt

Hvilke funktioner har Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort?

Air Motion Technology

Air Motion Technology giver fremragende stødabsorbering, hvilket reducerer belastningen på leddene og kan hjælpe med at forebygge skader under træning.

Kraftig motor

Med en motor, der kan yde op til 2,5 Hk, kan løbebåndet nå en topfart på 20 km/t, hvilket gør det velegnet til intens træning som interval- og bakkeløb.

24 træningsprogrammer

Løbebåndet tilbyder 24 forskellige træningsprogrammer, så du kan variere din træning og tilpasse den til dine personlige mål og niveau.

Reebok Fitness Training App

Med den medfølgende Reebok Fitness Training App kan du registrere dine træningsture, og følge dem virtuelt gennem Google Maps og Street View.

Foldbart design

Det foldbare design med Soft Close-system gør det nemt at opbevare løbebåndet, når det ikke er i brug, uden risiko for skader under nedfoldning.

Hvilke fordele får du i hverdagen?

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort gør det muligt at træne effektivt hjemme, uanset vejret. Det store udvalg af træningsprogrammer og muligheden for at tilkoble MP3 sikrer, at træningen kan tilpasses dine præferencer og gøres mere underholdende.

Den indbyggede vifte og de praktiske genvejsknapper på displayet gør det nemt at justere din træning, så du kan holde fokus på din præstation. Med en nem adgang til virtuelle træningsmuligheder gennem app-integration, kan du holde styr på din udvikling og få mere ud af hver træningssession.

Fordele og ulemper ved Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort

Fordele

  • Fremragende stødabsorbering med Air Motion Technology
  • Stor løbeflade for mere komfortabel træning
  • Mulighed for app-integration med Reebok Fitness Training App

Ulemper

  • Specifikke sikkerhedsfunktioner ikke oplyst
  • Begrænset maksimal brugervægt på 120 kg

FAQ

Hvor hurtigt kan Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort gå?

Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort kan nå en topfart på 20 km/t.

Hvordan hjælper Air Motion Technology i Reebok Løbebånd ZJET 460?

Air Motion Technology reducerer stød og slag på leddene, hvilket kan mindske risikoen for skader.

Kan jeg bruge Reebok Løbebånd ZJET 460 til intens intervaltræning?

Ja, med op til 20 km/t i hastighed og 15 stigningsintervaller er det velegnet til intens intervaltræning.

Har Reebok Løbebånd ZJET 460 en app til træningsovervågning?

Ja, det inkluderer Reebok Fitness Training App, der tillader træningsovervågning og virtuelle ture.

Hvor kan jeg købe Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort?

Du kan købe Reebok Løbebånd ZJET 460 m. Bluetooth Sort hos forhandleren Apuls.dk.

Relaterede produkter